VISZ kiállítás
2023.10.12.-én a BME I-épűletének aulájában kiállítás nyílt a szinpadról Debreczeni Tibor 95. születésnapja alkalmából. A kiállított tablók képei itt láthatók. (A kiállítás anyagát Torma Mária szerkesztette, a grafikai munkát Király Zoltán végezte. )
A kiállítás anyagát kölcsönkérte a debreceni Tóth Árpád Gimnázium .
A debreceni kiállítás megnyitója 2024. január 30-án volt. A kiállítás megnyitón köszöntőt mondott Dr. Lakó Zsigmond a Debreceni Egyetem Művészeti Központjának igazgatója, az Egyetemi Színpad szakmai vezetője.A kiállítást Dr. Puskás István, DMJV kulturális területért felelős alpolgármester nyitotta meg.
Ez alkalomból Debreczeni Tibor megkapta Debrecen város Civis díszoklevelét "a város számára meghatározó jelentőségű tevékenysége elismeréseként."
A Magyar Versmondó Egyesület, melynek Debreczeni Tibor tiszteletbeli tagja volt, székhelyén, a Fővárosi Művelődési Házban adott helyszínt kiállításunknak. A kiállítás megnyitója 2025 március 10-én volt. Megnyitotta Wiegmann Alfréd rendező. Az egykori színpadtagokkal a pódiumbeszélgetést Kovács katáng Ferenc vezette.
Tisztelgés Debreczeni Tibor (1928-2024) emléke előtt
Méltó környezetben, az Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum patinás műemlék épületében 2026. március 24-én kamarakiállítás nyílt, amely bemutatja Debreczeni Tibor, az irodalmi színpadi műfaj tanítómesterének életét. A vendégeket Péterfi Rita igazgató köszöntötte. A díszteremben bemutatásra került Az amatőr mozgalom műhelyéből - Debreczeni Tibor hét szerkesztett műsora című kötet, mely legsikeresebb műsorai szövegkönyvét tartalmazza.
A kötetről bővebben a kiadó honlapján lehet olvasni.
A kiállítást és a könyvet Torma Mária, a Vári Irodalmi Színpad egykori tagja szerkesztette. Beszélgető partnere Kovács katáng Ferenc író volt. A fotókat Lévai László készítette.